Peletové kotle 

Automatické kotle na pelety RED 

Nabízíme velice praktické kompaktní kotle, které mají zabudované veškeré příslušenství - zejména zásobník na pelety a čerpadlo, což je veliká výhoda oproti jiným značkám kotlů, které mají vedle kotle další násypky a zařízení. Naše kotle zabírají méně místa, a jejich napojení do topného systému a komína je velice snadné! 

Peletové kotle RED od světového výrobce MCZ patří ke špičkovým kotlům ve své třídě na trhu. Splňují nejvyšší emisní třídu 5 (dle normy EN 303-5:2012). Zároveň mají velikou účinnost spalování od 90%. Produkují minimum emisí, proto splňují i podmínky pro Ecodesign. Díky funkci AUTO - ECO zajistí vždy úsporný provoz. 
 
Při koupi kotle RED je nyní možno získat kotlíkovou dotaci až 127 500 Kč! 
Cena kompletní realizace - kotel, příslušenství + montáž je do 150 000 Kč!

 

DOTOVANÉ KOTLE RED

Výhody našich kotlů:

Nabízíme velice praktické kompaktní kotle, které mají v sobě zabudované veškeré příslušenství - zejména zásobník na pelety a čerpadlo, což je veliká výhoda oproti jiným značkám kotlů, které mají vedle kotle další násypky a zařízení. Naše kotle zabírají méně místa, a jejich napojení do topného systému a komína je velice snadné!

Kotle RED jsou oblíbené zejména proto, že jsou nenáročné na prostor. Pro instalaci kotle nejsou potřeba složité stavební úpravy. Jsou vhodné do novostaveb bez klasické kotelny - možno je instalovat do stísněných prostorů  např. na chodbu, do suterénu, malých technických místností apod. Nebo jsou ideální alternativou pro výměnu starých kotlů v kotelnách. Kotle COMPACT jsou připraveny pro snadné a rychlé napojení přímo do systému stavby bez dalších investic. 

Kotle mají externí přívod vzduchu, který lze vyvést mimo dům, aby se nespotřebovával kyslík z domu, což je velkou výhodou při umístění kotle na chodbách apod. 

Struktura kotle a ohniště je kompletně utěsněná a izolovaná, lze jej proto umisťovat blízko předmětů a při dotyku nehrozí spálení. V naší vzorové kotelně můžete vidět kotel v provozu, umístěný přímo v kanceláři vedle nábytku. 

Kotle umožňují úsporné vytápění do radiátorů nebo podlahového topení, a zároveň jsou vhodné i na ohřev užitkové vody

Hlavní výhodou kompaktních kotlů je zabudované příslušenství přímo v kotli - výkonné oběhové čerpadlo, expanzní nádoba, zásobník na pelety, regulace apod. Kotle mají také zabudovaný popelník s kapacitou na týden.
 
Kotle mají funkci Auto-Eco. Pokud se funkce nastaví, kotel natopí na požadovanou teplotu (případně teplotu užitkové vody) a poté automaticky vypne. Provoz je tak velice úsporný. V případě potřeby kotel opět samočinně spustí - kotel se opět sám zapálí pomocí žhavicí svíčky. Nepotřebujete tak volat servisní středisko, jak je tomu u automatických kotlů jiných značek, kterým kotel hoří celou zimu! Náš kotel funguje opravdu účinně a úsporně!
 
Kotel má bezpečnostní funkce. Při příliš vysoké teplotě vždy vypne. Stejně tak, pokud dojde např. k uzavření všech radiátorů, nebo havárii otopné soustavy, kotel vždy vypne. Při výpadnu el. energie kotel vypne, při jejím obnovený sám zapne a pokračuje ve shodném programu. Jeho provoz je tak zcela bezpečný, nehrozí žádné prohoření a havarijní stavy!
 

Ovládání: 

Kotel se ovládá velice snadno, automatu se skutečně nemusíte bát, naopak se můžete těšit na pohodlí. 
Na kotli je umístěn digitální ovládací panel, kde se nastaví požadovaná teplota v domě a případně teplota užitkové vody. Kotel lze napojit na externí termostat, který může být umístěn kdekoliv v domě a tím se snadněji reguluje konkrétní maximální teplota, na kterou kotel topí. Stejně snadné je to s ohřevem užitkové vody. Na digitálním panelu umístěném na kotli pouze nastavíte, kolik stupňů si přejete mít teplou vodu (např. 65 stupňů), kotel komunikuje s kombinovaným ohřívačem/bojlerem, vodu ohřeje a vypne.  
 
 

 

 
 
 
 
 

Údržba a provoz kotle: 

O kotel se musíte starat opravdu minimálně. V horní části kotle otevřete poklop a nasypete peletky. Např. do Compactu 35 s větším zásobníkem se vejde téměř 100kg pelet, které Vám vydrží hořet cca 5 dní. Lze dokoupit i přídavnou násypku, která se nasadí na horní část kotle a zvětší objem zásobníku. 
Po zapnutí kotle a nastavení požadované teploty na ovládacím panelu si kotel vše zářídí sám. Nic nezapalujete, neotvíráte, kotel se zapálí sám pomocí žhavicí svíčky. Kotel má v sobě zabudovanou lambda sondu, která analyzuje složení paliva, zejména vlhkost. Tato informace mu pomáhá ideálně regulovat přívod vzduchu do spalovací komory tak, aby peletky shořely vždy s nejvyšší účinností.
V intervalech kotel vyfouká po shoření peletek obsah ohniště a pomocí spalinového ventilárotu zbytky spalin odejdou ven kouřovodem. To zajistí stále čisté ohniště bez zbytků paliva. 
Kotel má v sobě zabudovaný šnekový podavač, který rovnoměrně podává peletky do ohniště. Všechny pelety shoří, nedochází k plýtvání palivem ani k nedokonalému spalování! Vše je 100% využito. Díky malé velikosti peletek nedochází k ucpávání kotle palivem.
 
Zajímavost: Kotel vytápí v určitém rozmezí výkonu např. u modelu Compact 35 je výkon od 8.1 do 34.5kW. Přičemž kotel topí do vody maximálně  32kW. Kotel ale na nejvyšší výkon topí pouze krátce, a to po zapnutí, nebo pokud musí ohřát úplně studený dům a vodu. Při pravidelném provozu a udržováním teploty domu však kotel svůj výkon razantně snižuje a to vždy se zachováním dokonalého spalování s účinností nad 90%! Výrobce MCZ deklaruje, že tyto automatické kotle na pelety šetří svou životnost, pokud topí častěji na nižší výkon, nikoliv na ten maximální. Proto doporučujeme zvolit kotel spíše o vyšším maximálním výkonu. Tato vlastnost je opačná oproti kombinovaným kotlům na pevná paliva, kde je vysoký výkon nutný k dobré účinností spalování.
 
Popel je nutno vynášet 1x týdně. Jedná se o jemný dřevěný popílek, vhodný např. na kompost. Občasně je také dobré vysát zbytky popílku v okolí popelníku vysavačem. V horní části kotle je madlo, kterým se občasně zahýbá, čímž dojde ke shození zbytkových spalin dolů.
 
Závady: kotle jsou nejvyšší technologické kvality a mají dlouhou životnost. Mají litinové ohniště. K závadám dochází vyjímečně. Pokud k nějaké dojde, na displeji se objeví číslo chyby. Dle manuálu lze vyhledat, o jakou chybu se jedná a jak dál postupovat. Většinu chyb si uživatel dokáže sám odstranit, např. pokud dojde k vypnutí kotle díky příliš vysoké teplotě, je nutno jej nechat vychladnout, až poté znovu zapnout. Pokud dojde k vadě nějaké soušástky např. žhavicí svíčky, zajistíme rychlou výměnu. Všechny náhradní díly máme k dispozici a zajistíme rychlý záruční i pozáruční servis. V případě problémů se na nás zákazníci mohou ihned telefonicky obrátit.
 
Profesionální servis kotle je dobré nechat provést naším technikem 1x ročně, ideálně v období  jaro - léto
 

Proč zákazníci volí právě naše kotle RED?

1) starý kotel na tuhá paliva                2) nový kotel Compact na peletky

      

 

 • prostorově zabírají málo místa
 • mají již zabudovaný poměrně velký zásobník na pelety
 • mají zabudované výkonější oběhové čerpadlo a expazní nádobu
 • jsou vybaveny kompletní regulací a prvky bezpečnosti
 • dokáží ovládat 3 cestný ventil, kombinovaný ohřívač, akumulační nádrž
 • jednoduše se instalují na topný systém a komín
 • automatické nastavení hoření a vysoká účinnost spalování zaručuje nižší spotřebu paliva
 • jsou samozapalovací, mají automatické čištění hořáku
 • účinější trubkový výměník
 • venkovní obal kotle je tepelně izolovaný
 • při výpadku elektřiny kotel vypne, po jejím obnovení spustí shodný program
 • kotle jsou téměř bezporuchové, opravy vyřizujeme rychle, zajišťujeme všechny náhradní díly
 • kotle mají dlouhou životnost

 

Jsme výhradní dodavatelé kotlů RED do ČR.
Zajišťujeme montáž, záruční a pozáruční servis a všechny náhradní díly!

Ceník ke stažení: 
 

Váháte s výběrem vhodného produktu? 

Rádi vám poradíme a doporučíme nejvhodnější systém vytápění, dle vašich potřeb.
Neváhejte nás kontaktovat.

Krby Pinc MCZ

Háje 78, Příbram

PSČ: 261 01
+420 724 154 864 krbypinc@seznam.cz