Tradiční živý oheň v interiéru je nenahraditelný a má v domácnostech stálé jisté místo. Krby a kamna jsou opravdu specifická topidla, která žádný moderní způsob vytápění nedokáže plnohodnotně nahradit.  

Sálavé teplo (kamna)

Princip sálání (radiace) je opravdu nenahraditelný a zdraví prospěšný. Teplo je z topidla vyzařováno přírodním principem podobně jako sluneční záření. Teplo se šíří vzduchem do všech směrů, dokud nenarazí na nějakou překážku, která je pohltí a sama se tím ohřeje. Sálavé teplo tedy ohřívá celý prostor, stěny, nábytek i nás samotné. Proto je vnímáme velmi příjemně a přirozeně. Tento typ tepla je ideální do uzavřených prostor, které tak lze ohřát velice rychle (jedna místnost). Sálavé teplo je pravým pomocníkem ve starších vlhkých domech a chalupách, kdy účině ohřívá zdi a předměty, nikoliv jen vzduch.  Vždyť naši předci věděli, že nejlépe je za pecí ;-)
 
  
 

Konvekční teplo (krbové vložky)

Teplo konvekční (cirkulační), nejběžněji z radiátorů všichni důvěrně známe, ohřívají vzduch, který stoupá ke stropu. Co tento princip znamená u krbů a kamen? U běžných otevřených krbů se vzduch kolem krbové vložky ohřívá, rozpíná se a stoupá. 
Topeniště však může být doplněno o konvekční komoru (panely na boku s otvory nahoře a dole), díky níž se vzduch ohřívá rychleji a cirkulace vzduchu probíhá pouze uvnitř obestavby.Teplo je pak předáváno přes pláštˇ krbu do vytápěné místnosti sáláním. Tím se vyhneme otevřené konvekci, kterou využívají otevřené teplovzdušné krby. Teplo z těchto krbů je vyzařováno ve sloupcích, čímž nedochází k přehřívání vzduchu. Rozdíly teplot mezi podlahou a stropem jsou menší než u konvekčních krbů. 
Výhodou také je, že tímto principem se teplo může rozvést do dalších místností pomocí ventilárorů, nebo výměníku. Velice zajímavou alternativou jsou krbové vložky s rozvodem vzduchu COMFORT AIR, které rozvádějí teplý vzduch do dalších místností v domě pomocí ventilátorů, které lze samostatně regulovat. 
 
      

Váháte s výběrem vhodného produktu? 

Rádi vám poradíme a doporučíme nejvhodnější systém vytápění, dle vašich potřeb.
Neváhejte nás kontaktovat.

Krby Pinc MCZ

Háje 78, Příbram

PSČ: 261 01
+420 724 154 864 krbypinc@seznam.cz